Logo svatební video Michal Voves

Červnová svatba v Hliněné baště

Rozhodl jsem se, že začnu psát blog… a rovnou o tom, co mě nejen z částí živí, ale i co mě baví.

Dovolte abych se tedy představil, mé jméno je Michal a jsem tvůrce videí všeho druhu. To je pro začátek vše co o sobě napíši, více přibude v dalších příspěvcích.

Začal jsem psát blog nyní, říkám si tak, že aby bylo o čem psát, zkusím se trochu vrátit do minulosti a uvedu zde svůj první příspěvek s měsíčním zpožděním.

Tak jdeme na to… V polovině června jsem se přijel podívat na svatbu Ivči a Honzy, kterou pořádali v Průhonicích v restauraci Hliněná Bašta. Na místo jsem dorazil někdy kolem 11 hodiny dopoledne, což bylo hrozně fajn v tom, že jsem to měl od domova 10 minut jízdy autem. Vlastně to byla letos jediná akce, kterou jsem měl takhle kousek od domova. Vracení se z této velké párty nebylo tolik náročné.

Po příjezdu na místo mě čekalo nemilé překvapení, zátaras na silnici a za zátarasem rozkopaná silnice. „Co teď ?“, ptám se sám sebe, objízdná trasa je tak na 30 minut. Místní mi řekli, že auto mohu nechat před zátarasem a zbytek dojdu. Učinil jsem tak, vytáhl z kufru auta potřebnou techniku a vyrazil na místo určení.

Tam už čekal sympaťák a pohodář Lukáš Kladníček, který šel na svatbu fotit. No a jelikož je to profi střihač a i svatby natáčí, tak jsme měli o čem mluvit. No, mohli jste ho také spatřit v jednom díle slavné internetové show One Man Show od známého skandalisty Kazmi :D.

Byli jsme tam snad mezi prvními, ještě ani nevěsta se ženichem tam nebyli, tak bylo hodně prostoru. Ivča dorazila záhy a už to začalo, taková ta klasika, přípravy a hledání těch nejhezčích záběrů. Bylo to hrozně moc příjemné odpoledne, Ivča byla moc fajn, takže záběry se pořizovali jedna báseň. Za chvíli dorazil i Honza a začali jsme ho šmírovat při oblékání. Přípravy byly docela na knop, takže se jen tak tak stihla obléknout i Iva a hned se šlo ke slavobráně.

Při obřadu ani mráček a slunko pálilo přímo do nás, všichni tak museli zdolávat horko. Moje technika asi musel pěkně trpět, když jsem si sáhl na tělo objektivu, bylo hezky rozpálené. Těšil jsem se, až budeme ve stínu a něčeho osvěžujícího se napijeme.

Po zdolání obřadu a společného focení jsme se přesunuli do útrob restaurace. Proslovy svatebčanů nebrali konce… . Byli hezké, bohužel co jsem nevěděl, tak personál měl zapnutý generátor nějakého splávku, takže tam šuměla voda, bohužel i na záznamu, takže při postprodukci to šlo horko těžko odstranit, ale na úkor kvality se trochu zadařilo 🙁 .

Hostina je vždy pro mě vlastně takovou pauzou, protože v tu chvíli není co točit. Jak lidi jí a sedí u stolu není nic, co by se dalo někomu prezentovat.

Když na to tak koukám, tak jsem se hodně rozepsal, trochu to tedy zkrátím. Kdo jste dočetl až jsem, tak je to tedy úspěch a gratuluji :D.

S Lukášem jsme chtěli udělat záběry z párového focení v pozdějších hodinách, to je totiž nejhezčí světlo, ale trochu nám situaci zkomplikovalo počasí a ze západu se přihnali mračna, čili bojovka. Nakonec se mi povedlo pořídit nádherné záběry.

Ve večerních hodinách se tancovalo a všichni byli už hezky posilněni alkoholem, takže atmosféra už byla hezky uvolněná. Nakonec si čerství novomanželé vystřihli svůj tanec pod září prskavek.

A jak to celé dopadlo? Koukněte se na video… moc jim to spolu slušelo.

 

Blahopřeji novomanželům!

Moje technika Sony A7 III, objektiv Sigma 35mm f1.4 ART, Sony 85mm f1.8 Gimbal Moza Air … více k práci nepotřebuji, ND filtry jsou samozřejmostí :).

Tak se mějte, další příspěvek přibude brzy!

Michal kameraman!

Copyright 2020 Všechna práva vyhrazena Michal Voves