Logo svatební video Michal Voves

Jak na hezkou svatbu ve videu a na fotkách?

Může to znít až moc přehnaně, ale v tomto příspěvku uvedu několik tipů na co si dát pozor aby v záběrech nebyli věci, které mohou ovlivnit vzhled fotografie či záběru ve videu.

To co přehlédne téměř každý, může přehlédnou i kameraman či fotograf a někdy se s tím prostě nedá nic dělat pokud se to nezajíst předem. Jsou to sebemenší detaily, které nenápadně hyzdí buď částečný anebo celý prostor.  Vyjmenuji několik bodů, které vám pomohou předem vyřešit nepříjemné potíže s vybráním těch nejlepších momentů.

Příšerné slunečníky

Ano, když majitel restauračního zařízení se snaží ušetřit každou kačku a nechá si namontovat slunečníky od dodavatele piva. Samozřejmě, pokud to má hostinský primárně jako restauraci a svatby ve svém zařízení pořádá jen ojediněle, tak je to pochopitelné. Mám teď na mysli pěkné místo, kde majitel žije primárně z toho, že tam téměř každý víkend pořádá svatbu. 

Určitě jste si už hodně krát všimli těch ohyzdných slunečníků, které svým vzhledem (hlavně barvou, zelená, červená, modrá) ničí  tak hezké a příjemné místo, kde budete chtít mít hostinu a celou párty.

Bohužel na fotkách a ve videu je to vidět a já se pak snažím některým záběrům při střihu raději vyhnout, ale někdy to prostě nejde.

Jaké je mé doporučení? Zkuste se předem s majitelem domluvit aby pro vás zajistil hezké místo, kde vynikne primárně pěkná výzdoba. Může to být těžká domluva.

Všude samá auta

Auto je náš dobrý pomocník. Bohužel, běžná sériová auta nejsou ničím výjimečná a tak mohu hyzdit pozadí fotografie či videa.  A kde třeba? Třeba v okolí obřadu. Pokud víte, že se dá u venkovního obřadu parkovat,  zatrhněte to. Fotograf i kameraman sbírá snímky ze všech možných úhlů a automobily opravdu kazí celý dojem z celé fotografie. Možná si říkáte, vždyť pozadí bude stejně rozmazané, ale není to úplně tak. Barva vozu či jeho tvar tam prostě bude vidět.

Stejně tak to mu je i v místě kde se bude pořádat zbytek oslavy.

Párové focení

Dnešní nedílnou součástí programu svatebního dne je párové focení, kdy se jdete fotit a natáčet záběry do videa na osamocené místo. Já mám nejraději přírodu, protože tam pár vždy krásně vynikne. Pokud sami máte už vybrané nějaké místo, které je pro vás důležité, tak je důležité aby dané místo nebylo příliš frekventované. Když tam totiž bude velký pohyb lidí, budete se zbytečně zdržovat čekáním na vhodný okamžik, kdy v pozadí nikdo nebude. 

Dokonalé místo

Když budete chvíli hledat, najdete krásná místa po celé republice. A kdo říká, že musíte mít svatbu zrovna v místech k tomu určené? Svatební obřad a následnou párty si můžete uspořádat kdekoliv, třeba lesní svatba anebo svatba na louce. Svatby v přírodě mají své kouzlo, jsou hezky surové a přirozené. Vybírejte a hezky si svou svatbu užijte dle svých představ, protože jedině taková svatba je nejlepší.

Mějte se krásně!

Michal

 

Copyright 2020 Všechna práva vyhrazena Michal Voves